Oferujemy dla Państwa rozwiązania przeznaczone dla domów i mieszkań. Dzięki współpracy z największymi dostawcami klimatyzacji w Polsce jesteśmy zaoferować naszym klientom szeroki wachlarz urządzeń różnego typu, które idealnie wkomponują się Państwa wnętrza oraz zapewnią bezcenny komfort.


Split / Multi Split

Klimatyzatory typu Split są jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Składają się z jednej jednostki zewnętrznej oraz z jednej jednostki wewnętrznej mogącej występować w wielu wariantach wykonania.

Oprócz standardowej funkcji chłodzenia, nowoczesne jednostki posiadają opcje pracy jako pompa ciepła powietrze - powietrze. W ten sposób pobierają ciepło niskotemperaturowe z powietrza zewnętrznego, aby przekazać je do jednostki wewnętrznej.

Dobrze dobrany oraz zamontowany klimatyzator Split, znacząco podniesie komfort życia w upalne dni.

Klimatyzatory typu Multi Split działają w sposób analogiczny do jednostek typu Split. Różnią się jedynie liczbą jednostek wewnętrznych, tzn. do jednej jednostki zewnętrznej możemy podłączyć kilka jednostek wewnętrznych we wszelkich możliwych wariantach.

Warto również pamiętać, że nie ma możliwość rozbudowania urządzenia typu Split do Multi Split. Jednostki zewnętrzne są całkowicie różne, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie klimatyzacji warto zastanowić się, czy w przyszłości, nie będziemy chcieli rozbudować naszego sytemu klimatyzacji i już na początku zastosować urządzenie zewnętrzne przystosowane do obsługi kilku urządzeń wewnętrznych (Multi Split).

 

Typy urządzeń wewnętrznych:

 

 

ścienne

urządzenia najbardziej popularne, a co za tym idzie - najtańsze. Szeroki typoszereg wydajności oraz duża ilość modeli urządzeń, pozwala dobrać idealne urządzenie dla naszych potrzeb oraz gustów estetycznych. Ich konstrukcja pozwala na montaż niemal w każdym miejscu. Obecnie wiele urządzeń naściennych posiada zaawansowane technologie oczyszczania powietrza, dzięki temu otacza nas nie tylko chłodne powietrze, ale również pozbawione pyłów, drobnoustrojów i wirusów. Na zdjęciu urządzenie firmy Mitsubishi Electric serii MSZ-LN.

    
 

kasetonowe

urządzenia montowane w suficie. Idealnie komponuje się z sufitami modułowymi 600x600. Dzięki 4–stronnemu nawiewowi, idealnie rozprowadza chłodny strumień powietrza po całym pomieszczeniu. Urządzenie kompaktowe, po montażu w pomieszczeniu widzimy jedynie mały panel maskujący na suficie. Najczęściej stosowane w biurach oraz gabinetach lekarskich. Na zdjęciu urządzenie firmy Mitsubishi Electric serii SLZ-M.

    
 

przysufitowy

Jednostki dużych mocy, przeznaczone szczególnie do dużych sklepów, hal, obiektów o dużym natężeniu ruchu. Wentylatory dużej mocy zapewniają efektywne rozprowadzenie zimnego powietrza. Na zdjęciu urządzenie firmy Mitsubishi Electric serii PCA-M.

    
 

podłogowy

Jednostki o prostej i wąskiej konstrukcji. Łatwe w aranżacji z każdym wnętrzem. Zastosowana technologia zapewnia dobre rozprowadzenie zimnego i gorącego powietrza. Komponują się z każdym wnętrzem, po zamontowaniu wyglądem przypominają zwykły grzejnik lub konwektor. Na zdjęciu urządzenie firmy Mitsubishi Electric serii MFZ-KJ.

    
 

podłogowy typ „wieżowy”

Urządzenia o specyficznej budowie – wąskie oraz wysokie. Dzięki takiej budowie, klimatyzator ma duży zasięg wyrzutu powietrza. Dobrze komponuje się w wąskich, długich oraz wysokich pomieszczeniach. Urządzenia o dużej wydajności chłodniczej. Na zdjęciu urządzenie firmy Mitsubishi Electric serii PSA-RP.

    
 

kanałowy

jednostka wewnętrzna tego typu jest przeznaczona do zabudowania poza obrębem pomieszczenia. Zimne powietrze rozprowadzane jest za pomocą kanałów wentylacyjnych.
Rozwiązanie idealne, gdy konieczne jest precyzyjne planowanie przepływu powietrza w pomieszczeniu, oraz gdy nie ma możliwości umieszczenia urządzenia wewnętrznego w klimatyzowanym pomieszczeniu. Rozwiązanie często stosowane w hotelach oraz pensjonatach. Rozwiązanie dla osób ceniących estetykę – brak w pomieszczeniu urządzenia chłodzącego. Na zdjęciu urządzenie firmy Mitsubishi Electric serii SEZ-M